Slovensko je krajina nádherných zákutí, hôr a miest, ktoré nám dokážu vziať dych. Miest, na ktoré by sme nemali zabúdať a ktoré by nás mali reprezentovať. Túto myšlienku nesie aj pripravovaný dokument Tatry, Spiš, Pieniny.

Myšlienka natočenia formátu, ktorý už dlhšie na Slovensku nevznikol, sa zrodila v združení Tatry, Spiš, Pieniny. Ako vhodný partner na realizáciu tohto projektu bola vybraná agentúra Stauder holding, s. r. o., ktorá si na nakrúcanie prizvala extrémneho fotografa Petra Culku. Autorom myšlienky a scenáru je art director Miro Damonson a postrodukciu bude realizovať verejne známa Pardon Production. O PR projektu sa stará známa slovenská blogerka Daniela Slávik.

Tatry, Spiš, Pieniny je dokumentárny film, ktorý na pozadí príbehu o hľadaní vnútorného pokoja a samého seba predstaví prírodné krásy a krásy kultúrneho dedičstva severovýchodného regiónu Slovenska. V 30-minútovom dokumentárnom filme si tvorcovia kladú za cieľ prezentovať miesta, ktoré samotní rodáci z tohto kraja považujú za najväčšie top.