Tatry, spiš, pieniny

dokumentárny film o krásach Slovenska

25 lokalít severovýchodného Slovenska

Dokumentárny film Tatry, Spiš, Pieniny predstaví 25 lokalít severovýchodného Slovenska. Prvotná myšlienka zrealizovať „veľký film“ o krásach tohto regiónu vznikla v združení Tatry – Spiš – Pieniny v Kežmarku. Od myšlienky bol už len krok k realizácii a k hľadaniu vhodného partnera na realizáciu podobného projektu. Sme nesmierne hrdí, že tým vybraným je Stauder holding, s. r. o. Na spoluprácu sme si prizvali skvelého fotografa a extrémneho športovca Petra Culku s jeho Feel free production, s. r. o. Veď nik nemiluje hory viac ako Peter. A hory zas milujú Petra. Pomáha mu šikovný kameraman a filmár Matej „Werther“ Košecký, ktorý keď práve netočí v Keni alebo Arménsku, behá po Tatrách s nami.

Postprodukciu sme zverili verejnosti známej Pardon production, s. r. o. a Mirkovi Ardonovi. Pri extrémnom natáčaní v horách bude Mirko svoj povestný zmysel pre humor potrebovať. A nakoniec trošku chvály za nás – Stauder holding. Autorom scenára a celej idey je náš art director Miro Damonson, ktorý sa projektu ujal doslova od myšlienky až po jeho realizáciu.

Zatiaľ sme len hrdí a s maximálnou pokorou sa pokúsime o krásny výsledok. Na tejto stránke budete mať možnosť našu cestu k výsledku sledovať.

Slovom a písmom vás bude na tejto stránke sprevádzať jedna z najlepších slovenských blogeriek a naša kolegyňa Daniela Slávik. Veľká milovníčka prírody a všetkého, čo z prírody pochádza, až tak, že nám vďaka nej zostane všetko mäso na tanieri.